Blog

Organizacja wycieczki autokarowej – krok po kroku

Wyjazd na wycieczkę czy to szkolną, czy pracowniczą to szansa na przeżycie przygody, nawiązanie przyjaźni, poznanie ciekawych miejsc. Jedną z kluczowych spraw jest dopilnowanie wszelkich niezbędnych spraw organizacyjnych, które będą gwarancją dobrej zabawy i przede wszystkim bezpieczeństwa podróżnych. Jak zatem rozpocząć przygotowania do wycieczki autokarem?

Czytaj dalej…

Autokary dla firm. Jak zorganizować przewozy pracownicze?

Zazwyczaj pracownicy docierają do miejsca samodzielnie, używając do tego celu komunikacji zbiorowej bądź prywatnego środka transportu. Niekiedy jednak potrzebne jest zapewnienie transportu pracowniczego, do czego często wykorzystuje się autokary. Jak wygląda organizacja przewozów pracowniczych?

Czytaj dalej…

Autokarem na wczasy. Zalety rozwiązania

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku. Jadąc na wczasy, dobrze jest zadbać o wygodę i bezpieczeństwo wszystkich uczestników wyprawy. Podróżując autem osobowym niestety zawsze wybraną jedną albo dwie osoby skazujemy na pewnego rodzaju niewygody, stres w związku z pełnieniem przez nich funkcji kierowcy. Jakby nie patrzeć, to sposób podróżowania determinuje nastrój, atmosferę i tym samym jakość całego wypoczynku. Dziś chcemy poddać wam do rozważenia jeden z alternatywnych sposobach podróżowania, a mianowicie podróży na wczasy autokarem. Czy wycieczki autokarowe to dobry pomysł na wakacje? My uważamy, że jeden z lepszych, a o tym, dlaczego tak uważamy, postaramy się opisać w dzisiejszym artykule.

Czytaj dalej…

Plusy i minusy transportu drogowego

Podróżowanie stało się codziennością. Przemieszczamy się z miejsca na miejsce do pracy, na wakacje i w sprawach rodzinnych. Używamy różnych środków transportu, ale od lat najchętniej korzystamy z dróg. Sprawdźmy, dlaczego jest to najpopularniejsza forma podróżowania i czy ma jakieś minusy.

Czytaj dalej…

Zasady bezpieczeństwa przy podróżowaniu autokarem

Przestrzeganie odpowiednich zasad daje nam gwarancję, że bezpiecznie dotrzemy do celu. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas podróży autokarem spoczywa zarówno na kierowcy, ale też wiele zależy od organizatora wycieczki jak i pasażerów. Poznaj najważniejsze zasady bezpieczeństwa przy przewozach autokarowych – przewozach pracowniczych jak również przewozach wycieczek.

Czytaj dalej…

Jak zorganizować przewóz autokarem na pielgrzymkę?

Na świecie jest bardzo wiele pięknych sanktuariów, które warto odwiedzić. W tym celu należałoby zorganizować pielgrzymkę. Jednym z etapów jest wynajęcie odpowiedniego autokaru. W taki sposób można podróżować zarówno po Polsce, jak i krajach europejskich. Pojazd powinien zapewniać uczestnikom odpowiedni komfort podróży. Dowiedz się, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę podczas organizacji przewozu autokarem.

Czytaj dalej…

Kiedy warto wynająć autokar?

Autokar to jeden z najczęściej wybieranych źródeł transportów podczas wycieczki. Autokary są bardzo tanie i ekonomiczne, a do tego ze względu na rozbudowaną sieć drogową dojadą niemal wszędzie. Dowiedz się, dlaczego i kiedy warto zainwestować w wynajem autokaru.

Czytaj dalej…